10 Δεκ 2023

ΠΥΡΡΕΙΟΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Πύρρειος  νίκη του Ποσειδώνα Λουτρακίου στην έδρα του απέναντί του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων με σκορ 29-24 που μετά τον τραυματισμό του οικονόμου με την Ν.Ιωνια τον διαδέχτηκε και αυτού του Κων.Κουσκουλίανο.

Αγωνιστικά το ματς προ μηνυόταν ντέρμπι εξαρχής, μιας και οι δυο ομάδες ισοβαθμούσαν στην 5η θέση με 6 βαθμούς. Στο Α μέρος και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στο γήπεδο με τον Ποσειδώνα να έχει ισχνό προβάδισμα, κλείνοντας το ημίχρονο 15-12 υπερ του.
Με το ξεκίνημα του 2ου ημίχρονου ο Ποσειδώνας πάρα την απώλεια του τραυματισμένου Κουσκουλίανο και τις απουσίες των Αικατερίνη ,Παλαιολόγο, και του τραυματία Οικονόμου αιφνιδίασε τον αντίπαλο και με τρία τέρματα αύξησε την διαφορά στα 6 τέρματα(18-12) στο 35 ‘. Η αντίδραση του αντίπαλου ήταν άμεση ροκανίζοντας την διαφορά στο ένα τέρμα 20-19 στο 45’. Η ομάδα του Λουτρακίου άντεξε στην πίεση του αντιπάλου και με καθαρές φάσεις σε άμυνα και επίθεση πανηγύρισε την νίκη με σκορ 29-24 που τόσο ήθελε για την συνέχεια του πρωταθλήματος και την επαφή του με την 1η 4-αδα που οδηγεί στα play offs.

Ευχαριστούμε θερμά τον γιατρό της ομάδα μας Παν.Παπαδόπουλο που με άμεσες ενέργειες του έκανε ανάταξη εξάρθρωσης ωμού του αθλητής μας, Κων/νου Κουσκουλιανο

Πεντάλεπτα: 3-2,4-4,6-6,8-7,12-10,15-12 [ημ], 18-13,19-18,20-19,23-20,26-22,29-24.
Διαιτήτευσαν Αν.Γερουλάνος-Λεφάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: [Κ.Χατζηκωνσταντίνου], Νομικός 7, Φίλης, Κουσκουλιάνος 3, Τυφτικίδης, Καραβάς, Μπαρμπαράκης 4, Σοφικίτης, Ζιώγας 1, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 4, Αθ.Χατζηκωνσταντίνου 4, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης 6.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ: [Νίκος Σκοδριανός], Λαουλάκος, Αμανατίδης,Τσαγκούλης 1, Καλαμάτας, Τσέλος, Καραμαγκέλας, Αναστασίου 5, Ζακυνθινός, Θεοδωρόπουλος 1, Τζανιδάκης 3, Θάνος 2, Μάγκος, Αργυριάδης 2, Καλαμπόκης 8, Σάλα 1, Σιατιρλής 1.
Δίλεπτα 3-2. Πέναλτι 2/2-5/8.