11 Φεβ 2024

ΝΙΚΗ ... ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ PLAY OFFS

Στη μάχη των θεών ο Ποσειδώνας νίκησε 27-22 τον Άρη σε ματς που η δύναμη το πάθος ήταν κυρίαρχα σημεία του Παιχνιδιού.
Ο Ποσειδώνας έχοντας σε καταπληκτική ημέρα το τερματοφύλακα του Χρ. Σοφικίτη και τον Ν. Χατζηκωνσταντίνου (9 τέρματα) , αλλά και με τη αδιαπέραστή  άμυνα του, που  καθήλωσε τον Άρη στα 22 τέρματα.
Αγωνιστικά, το ματς ξεκίνησε και με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ με τον Άρη να προηγήθηκε στο 20΄με 8-6. Το τελευταίο 10΄ανήκει στον γηπεδούχο  όπου με ένα επιμέρους 6-2 έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 12-10 υπερ. Ανάλογη και η συνέχεια του Β ημιχρόνου με τον Ποσειδώνα να διατηρεί σταθερά το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα και να πανηγυρίζει μια μεγάλη νίκη με 27-22.
Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου με αυτή την νίκη έφθασε τους 12 βαθμούς και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για μια θέση στην τετράδα των play offs .
Ο Άρης Νίκαιας που μετράει 3 ήττες στους τέσσερις τελευταίους αγώνες του, έπεσε στην 4η θέση.

Πεντάλεπτα: 1-2,2-4,3-5,6-8,9-9,12-10 [ημ], 14-12,115-14,19-15,22-18,23,19,[27-22].
Διαιτήτευσαν Τόλιος-Φωκίτης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: [Κ.Χατζηκωνσταντίνου], Νομικός 4, Αικατερίνης 3, Φίλης, Τυφτικίδης, Κορομίχης, Κουσκουλιάνος, Μπαρμπαράκης, Σοφικίτης, Ζιώγας 1, Βλάχος 4, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 2, Αθ. Χατζηκωνσταντίνου 9, Κρητικός, Παπαδόπουλος 3, Ρουμελιώτης 1.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: [Δημήτρης Στραβομύτης], Γιωργίου, Αναστασίου 4, Αθανασίου 2, Αλωπούδης 2, Τόμσον, Σάλα, Παπαδημητρίου, Μάργαρης, Καλύβας 11, Χατζηπαυλής 1, Βρεττός, Αν.Ασβεστάς, Γερ.Ασβεστάς, Μαρής, Παπανικολάου 2.
Δίλεπτα 8-2. Πέναλτι 0/0-4/6