18 Φεβ 2024

ΣΕ ΡΥΘΜΟ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ PLAY OFFS

Σημαντική νίκη μέσα στην Πάτρα Πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου με σκορ 27-21 έναντι της Ακαδημίας των Σπορ, που τον διατηρεί σε τροχιά Plays offs. Αντίθετα με την  ομάδα της Πάτρας που μετά την ήττα της, μπαίνει σε περιπέτειες για την παραμονή  στην κατηγορία.

Αγωνιστικά η ομάδα του Χατζηκωνσταντίνου δεν αντιμετώπισε κάποιά ιδιαίτερα πρόβλημα. Με  επιθετική αιχμή των Νομικό -Χατζηκωνσταντίνου και την απροσπέλαστη άμυνα του δεν άφησε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να απειληθεί.

Ο Ποσειδώνας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 13-10, κράτησε το προβάδισμα με τρία τέσσερα γκολ σε όλο το β΄ ημίχρονο και πήρε την νίκη με 27-21.

Πεντάλεπτα: 1-2,2-5,4-7,6-10,7-11,10-13 [ημ], 11-15.14-16,16-19,17-20,18-23,21-27.

Διαιτήτευσαν Παπαματθαίου-Χρόνης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: [Γιάννης Παπαγιαννόπουλος], Διαμαντόπουλος, Σαρίκας, Χ.Παπαγιαννόπουλος 5, Αγγελακόπουλος, Κουρουτζίδης 2, Στ.Παπαδιονυσόπουλος, Γιαννακούρας, Ρουσσόπουλος 2, Ψυχογιάννης, Καρακεχαγιάς 8, Γ.Παπαδιονυσόπουλος 1, Μπεκιάρης, Μαργαζάς, Κολλύρης 3.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: [Κ.Χατζηκωνσταντίνου], Νομικός 8, Αικατερίνης 3, Τυφτικίδης 1, Κορομίχης, Κουσκουλιάνος, Τασσόπουλος, Σοφικίτης, Ζιώγας 1, Βλάχος, Ν.Χατζηκωνσταντίνου, Αθ. Χατζηκωνσταντίνου 6, Κρητικός, Παπαδόπουλος 4, Κουμαραδέλης 3, Ρουμελιώτης 1.

Δίλεπτα 2-3. Πέναλτι 2/2-1/1.